NBA, 76ers - Pacers, 01/12/2019 pregled

Danes zvečer lahko ljubitelji košarke v Philadelphii pričakujejo razburljivo tekmo, saj bodo 76ersi gostili Indiano. Ekipi sta uvrščeni na 5. oziroma 6. mesto NBA vzhodne konference in so neposredni tekmeci za prednost domačega igrišča v končnici. V tem članku si bomo ogledali obe ekipi in kot vedno podali naše napovedi za to tekmo.
Joel Embiid in Miles Turner

Indiana Pacers bodo na to tekmo vstopili po domači zmagi nad Atlanto Hawks s 105:104 po podaljšku. Medtem je Philadelphia na gostovanju premagala eno najšibkejših ekip v ligi NBA, New York Knicks, s 101:95. 76ersi so zmagali na treh od zadnjih štirih srečanj s Pacersi, vključno z zmago s 106:89 marca letos.

Philadelphia 76ers

Philadelphia je ena od več realnih kandidatk za zmago v tej sezoni NBA vendar doslej niso pokazali tako samozavestne igre, kot se je pričakovalo. Čeprav so 76ersi doma ena najbolj dominantnih ekip, saj so zmagali na vseh osmih odigranih tekmah, so na gostovanjih zmagali le na petih od zadnjih 11 tekem, kar jim preprečuje, da bi se povzpeli na lestvici.

Philadelphia je zmagala na 6 od zadnjih 7 srečanj, vključno z zadnjima dvema zaporednima zmagama. Zadnjo zmago je dosegla proti Knicksom (106:89), to pa je bila tudi 10. zaporedna zmaga 76ersov nad Knicksi. Čeprav se je Philadelphia v prvem polčasu borila in prvi polčas izgubila za 12 točk, se je po dolgem odmoru zbrala in tretjo četrtino dobila z 31:17. Pomembno je, da se je Joel Embiid odlepil od najslabše predstave v karieri proti Raptorsom (v več kot 30 minutah ni dosegel niti točke in zgrešil vseh 11 metov iz igre). Že na drugi zaporedni tekmi je prevladoval najboljši strelec 76ersov, ki je na tekmi proti Knicksom dodal 27 točk in 17 skokov ter bil glavni krivec za zmago.

TOP stavna podjetja za stave NBA

76ers so trenutno na 18. mestu v ligi po številu doseženih točk (108,3 točke na tekmo), na 6. mestu po številu skokov (47,1 na tekmo), na 5. mestu po številu asistenc (26,2 na tekmo) in na 4. mestu po številu doseženih točk (103,6 na tekmo). Joel Embiid je z 22,2 točke in 12,4 skoka na tekmo nesporni vodja ekipe. Tobias Harris v povprečju dosega 17,8 točke in 7,3 skoka, Ben Simmons pa 12,8 točke, 8,1 asistence in 7 skokov. Pomembno vlogo ima tudi Josh Richardson, ki je bil med sezono kupljen iz Miami Heat, saj dosega 16,1 točke na tekmo.

Joel Embiid Karl Anthony Towns

Indiana Pacers

Indiana še vedno čaka na vrnitev svojega vodje V. Oladipa po poškodbi. Čeprav še ni povsem jasno, kdaj se bo vrnil, naj bi se to zgodilo pred vikendom All-Star, kar bi pomenilo, da bi imel Oladipo še vedno dovolj časa, da z ekipo zaigra pred začetkom končnice in se spravi v dobro formo.

Sinoči je Indiana odigrala presenetljivo težko tekmo proti eni najšibkejših ekip v ligi NBA, Atlanti Hawks, ki je z le 4 zmagami na 15 tekmah na zadnjem mestu vzhodne konference. Pacersi so tako kot 76ersi sinoči na začetku drugega polčasa zaostajali za 12 točk, vendar so tretjo četrtino dobili z 29:11 in prevzeli vodstvo. Eden od razlogov za izenačeno tekmo so bili zgrešeni met za tri točke Pacersov (le 6 od 26 poskusov). Omeniti velja tudi, da Pacersi niso dobra ekipa na poti in so si po težavah doma proti Hawksom morda sami ustvarili težave, saj bodo naslednji dan morali igrati z neposrednimi konkurenti za boljši položaj na lestvici.

Pacersi so 16. v ligi po številu doseženih točk (109,3 točke na tekmo), 13. v ligi po številu skokov (45,9 na tekmo), 10. po številu asistenc (24,9 na tekmo) in 5. v ligi po številu doseženih točk (103,8 na tekmo), le 0,2 točke za Philadelphio 76ers.

Lepo je videti Litovca Domantasa Sabonisa, ki igra svojo karierno sezono za Pacers, saj v povprečju dosega 18,8 točke in 13,2 skoka, kar je trenutno peto mesto v ligi NBA. Tudi Malcolm Brogdon, ki se je ekipi pridružil izven sezone, se z 18,8 točke, 5 skoki in 8 asistencami na tekmo kaže solidno. Dobro se kaže tudi T.J. Warren, ki je prišel iz Sunsov, in sicer dodaja 17,3 točke na tekmo.

Malcolm Brogdon Indiana Pacers

Napoved

Za obe ekipi bo to tekma, na kateri se bosta morali vrniti v igro, vendar so imeli 76ersi veliko krajše potovanje in lažjo tekmo v primerjavi s Pacersi, ki so morali odigrati podaljšek. Philadelphia v tej sezoni na domačem igrišču še ni izgubila in glede na današnje okoliščine je tudi na tej tekmi izrazit favorit. Indiana ni dobra gostujoča ekipa, medtem ko je Philadelphia doma v osmih srečanjih le trikrat dovolila več kot 100 točk, zato lahko pričakujemo bolj spolzko košarko kot običajno in prevlado 76ersov doma v podaljšku.