NBA, 76ers - Pacers, 01/12/2019 pārskats

Šovakar basketbola līdzjutējus gaida aizraujoša spēle Filadelfijā, kur "76ers" savā laukumā uzņems Indianas komandu. Komandas ieņem attiecīgi 5. un 6. vietu NBA Austrumu konferencē un ir tiešie konkurenti par mājas laukuma priekšrocībām play-off. Šajā rakstā mēs apskatīsim abas komandas un, kā vienmēr, sniegsim savas prognozes šai spēlei.
Džoels Embiids un Mails Tērners

Indiānas "Pacers" šajā spēlē ieradīsies pēc uzvaras pār Atlantas "Hawks" ar 105:104 pēcspēles metienu sērijā. Tikmēr Filadelfija izbraukumā ar 101:95 uzvarēja vienu no NBA vājākajām komandām Ņujorkas "Knicks". 76ers ir uzvarējuši arī trijās no pēdējām četrām tikšanās reizēm ar Pacers, tostarp šā gada martā ar 106:89.

Filadelfija 76ers

Filadelfija ir viena no vairākām reālām kandidātēm uz uzvaru šajā sezonā. NBA titulu, taču līdz šim viņi nav parādījuši tik pārliecinošu spēli, kā tika gaidīts. Lai gan "76ers" ir viena no dominējošākajām komandām savā laukumā, uzvarot visās astoņās aizvadītajās spēlēs, viņi ir uzvarējuši tikai piecās no 11 izbraukumā aizvadītajām spēlēm, kas neļauj viņiem pakāpties uz augšu turnīra tabulā.

Filadelfija ir uzvarējusi 6 no pēdējām 7 tikšanās reizēm, tostarp pēdējās 2 pēc kārtas. Pēdējā uzvara tika gūta pret "Knicks" (106:89), un tā bija arī 76ers 10. uzvara pēc kārtas pār "Knicks". Lai gan Filadelfijai pirmajā puslaikā bija grūtības un tā zaudēja pirmo puslaiku ar 12 punktu starpību, pēc lielā pārtraukuma viņi spēja atspēlēties un uzvarēja trešajā ceturtdaļā 31:17. Svarīgi, ka Džoels Embiids atguvās pēc karjeras sliktākā snieguma pret "Raptors" (vairāk nekā 30 minūtēs neguva nevienu punktu un aizmeta garām visus 11 metienus no spēles). Jau otro spēli pēc kārtas "76ers" rezultatīvākais spēlētājs dominēja, mačā pret "Knicks" pievienojot 27 punktus un 17 atlēkušās bumbas, un bija galvenais uzvaras vaininieks.

TOP derību uzņēmumi NBA likmēm

76ers šobrīd ieņem 18. vietu līgā pēc gūtajiem punktiem (108,3 punkti spēlē), 6. vietu pēc atlēkušajām bumbām (47,1 punkts spēlē), 5. vietu pēc rezultatīvām piespēlēm (26,2 punkti spēlē) un 4. vietu pēc ielaistajiem punktiem (103,6 punkti spēlē). Neapstrīdams komandas līderis ir Džoels Embiids (22,2 punkti un 12,4 atlēkušās bumbas spēlē). Tobiass Hariss vidēji spēlē gūst 17,8 punktus, izcīna 7,3 atlēkušās bumbas, bet Bens Simmonss vidēji spēlē gūst 12,8 punktus, veic 8,1 rezultatīvu piespēli un izcīna 7 atlēkušās bumbas. Nozīmīga loma ir arī starpsezonā no Maiami Heat kluba iegādātajam Džošam Ričardsonam, kurš gūst 16,1 punktu spēlē.

Džoels Embiids Karls Anthony Towns

Indiana Pacers

Indiana joprojām gaida sava līdera V. Oladipo atgriešanos pēc traumas. Lai gan vēl nav pilnībā skaidrs, kad viņš atgriezīsies, tam vajadzētu notikt pirms Visu zvaigžņu nedēļas nogales, kas nozīmētu, ka Oladipo vēl būtu pietiekami daudz laika, lai pirms play-off spēlētu kopā ar komandu un iegūtu labu formu.

Aizvadītajā naktī Indiana aizvadīja pārsteidzoši smagu spēli pret vienu no NBA vājākajām komandām - Atlantas "Hawks", kas ar tikai 4 uzvarām 15 spēlēs ieņem pēdējo vietu Austrumu konferencē. Tāpat kā "76ers", arī "Pacers" pagājušajā naktī otrā puslaika sākumā bija 12 punktu deficīts, taču spēja uzvarēt trešo ceturtdaļu ar 29:11 un pārņemt vadību. Viens no iemesliem, kādēļ spēle bija ļoti līdzvērtīga, bija "Pacers" netrāpītie trīspunktu metieni (tikai 6 no 26 mēģinājumiem). Jāatzīmē arī tas, ka Pacers nav laba izbraukuma komanda un pēc cīņas mājās pret Hawks, iespējams, paši sev sagādāja problēmas, jo nākamajā dienā viņiem būs jāspēlē ar tiešajiem konkurentiem par labāku vietu turnīra tabulā.

Pacers ieņem 16. vietu līgā pēc gūtajiem punktiem (109,3 punkti spēlē), 13. vietu līgā pēc atlēkušajām bumbām (45,9 punkti spēlē), 10. vietu pēc rezultatīvām piespēlēm (24,9 punkti spēlē) un 5. vietu līgā pēc ielaistajiem punktiem (103,8 punkti spēlē), tikai par 0,2 punktiem atpaliekot no Philadelphia 76ers.

Prieks redzēt lietuvieti Domantu Saboni, kurš aizvada savu karjeras sezonu "Pacers" sastāvā, vidēji gūstot 18,8 punktus un izcīnot 13,2 atlēkušās bumbas, kas šobrīd ir piektais labākais rādītājs NBA. Arī Malkolms Brogdons, kurš komandai pievienojās starpsezonā, ar 18,8 punktiem, 5 atlēkušajām bumbām un 8 rezultatīvām piespēlēm spēlē izskatās stabili. Labi izskatās arī no "Suns" nākušais T.J. Vorens, kurš vidēji spēlē gūst 17,3 punktus.

Malkolms Brogdons Indiana Pacers

Prognoze

Abām komandām šī būs atbildes spēle, taču "76ers" bija daudz īsāks ceļojums un vieglāka spēle nekā "Pacers", kuriem bija jāspēlē pagarinājums. Filadelfija šosezon savā laukumā vēl nav zaudējusi, un, ņemot vērā šodienas apstākļus, tā ir arī skaidra favorīte šajā spēlē. Indiana nav laba izbraukuma komanda, savukārt Filadelfija tikai 3 reizes 8 tikšanās reizēs ir pieļāvusi vairāk par 100 punktiem savā laukumā, tāpēc varam sagaidīt slidenāku basketbolu nekā parasti un 76ers dominanci mājās pagarinājumā.