Portugalska - Francija, Euro 2020 predogled in napoved

V skupini F, "ubijalski skupini" Eura 2020, se bosta za prvo mesto in zagotovljeno uvrstitev v naslednji krog pomerili Francija in Portugalska. Francija po remiju proti Madžarski še vedno vodi v skupini s štirimi točkami, Portugalska pa je po srce parajočem porazu proti Nemčiji na tretjem mestu s tremi točkami. Ogledali si bomo obe ekipi in kot običajno delili naše napovedi za tekmo.
Portugalska

Portugalska

Portugalska je Euro 2020 začela z zmago nad Madžarsko s 3:0. Čeprav je bil rezultat do 84. minute še vedno 0:0, je madžarska ekipa po prvem golu povsem izgubila živce, Portugalci pa so dosegli še dva gola in tekmo končali s prepričljivim rezultatom. Zanimivo je, da so imeli Portugalci v prvem polčasu več dobrih priložnosti za zadetek, vendar jih morda zaradi napetosti na prvi tekmi ali morda zaradi slabega dne niso izkoristili, čeprav je bila tekma večji del tekme tekma na en gol.

Na tekmi portugalske reprezentance z Nemčijo je bilo drugače, saj je prvi gol na tekmi dosegel Cristiano Ronaldo v 15. minuti po podaji D. Jote. Vendar je po tem golu nemška ekipa v celoti prevzela nadzor nad tekmo in še pred odmorom dosegla dva gola ter prevzela vodstvo. Čeprav sta bila prva dva gola Nemčije v poročilu o tekmi zapisana kot portugalska lastna gola, bi bila ta gola v vsakem primeru dosežena, če pogledamo situacije, iz katerih bi Nemci zadeli. Nemška ekipa je preprosto prevladovala v napadu, portugalska obramba pa ni imela prav nobenega zdravila.

Za zmago proti Franciji bo morala Portugalska najprej najti način, kako odpraviti vrzeli v obrambi, ki so ji proti Nemčiji odprle oči. Portugalski napad ni vprašljiv - sposoben je dosegati zadetke in ustvarjati priložnosti, vendar zadetek proti Franciji ne bo dovolj, če bo obramba spet luknjasta in bo dopustila več golov.

Francija

Francija

Francoska ekipa si je s štirimi točkami že zagotovila mesto v naslednjem krogu, vendar bo vsekakor želela zmagati proti enemu od glavnih nasprotnikov in se v naslednji krog uvrstiti kot zmagovalci skupine. O francoski ekipi vlada dvoumen občutek: po eni strani ekipa igra dobro, vendar ne izkoristi svojih priložnosti, po drugi strani pa Francozi sploh ne igrajo tako, kot so od njih pričakovali nogometni analitiki in navijači ekipe.

Na tekmi z Nemčijo so Francozi po zgodnjem golu prenehali igrati in zaprli obrambo, čeprav je bil gol dosežen precej zgodaj - v 20. minuti. To bi bila logična odločitev sredi druge tretjine, ne pa tudi v prvi. Nemci so imeli več dobrih priložnosti za izenačenje rezultata in če bi izkoristili vsaj eno od njih, bi zdaj o pomembnosti te tekme govorili z drugačnega zornega kota.

Francozi so proti Madžarski zabili prvi gol in dajali vtis, da so na prvi polčas prišli teči, ne pa igrati nogometa. Težko je reči, ali so v ekipi kakšne težave ali pa igralci niso odločeni, da bi v skupinskem delu dali vse od sebe, vendar je jasno, da je nastop francoske reprezentance, vsaj v tej fazi, zelo težko napovedati in ni jasno, kaj lahko pričakujemo od te ekipe.

Predvidene sestave ekipe:

Portugalska:
Patricio, Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro, Pereira, Sanches, Fernandes, B.Silva, Ronaldo, Jota;

Francija:
Lloris, Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez, Kante, Pogba, Tolisso, Griezmann; Mbappe, Benzema.

Napoved

Portugalska reprezentanca je v prvih krogih turnirja prikazala dobre napadalne rezultate, saj je v povprečju dosegla 2,5 gola na tekmo. Francozi so medtem dosegli le 2 gola in prejeli le 1. Portugalski orkanski napad bo verjetno uspel prebiti Llorisovo obrambo, vendar to najverjetneje ne bo dovolj za zmago. Francozi imajo eno najmočnejših napadalnih linij na turnirju, portugalska obramba pa je zelo vprašljiva, zato je verjetno, da bomo videli, kako bodo Francozi dosegli več kot en gol.