Portugalija – Prancūzija, Euro 2020 mačo apžvalga ir prognozė

UEFA Euro 2020 "mirtininkų" grupe vadinamoje F grupėje dėl pirmos vietos ir garantuoto patekimo į kitą etapą susikaus Prancūzijos ir Portugalijos rinktinės. Prancūzijos rinktinė po lygiųjų su Vengrija grupėje šiuo metu vis dar lyderiauja su 4 taškais, kai tuo tarpu Portugalijos rinktinė po skaudaus pralaimėjimo prieš Vokietijos rinktinė su 3 taškais užima 3 vietą. Apžvelgsime abi komandas ir kaip įprasta, pasidalinsime mačo prognozėmis.
Portugalija

Portugalija

Portugalijos komanda Euro 2020 turnyrą pradėjo pergale prieš Vengrijos futbolininkus rezultatu 3:0. Nors iki 84 minutės rezultatas vis dar buvo 0-0, po pirmo pelnyto įvarčio Vengrijos rinktinė visiškai palūžo ir portugalai pasismaginę pelnė dar 2 įvarčius bei užbaigė mačą triuškinamu rezultatu. Įdomu tai, kad Portugalai turėjo ne vieną gerą progą pelnyti įvartį dar pirmame kėlinyje, tačiau gal dėl pirmame mače slegiančios įtampos, gal tiesiog pasitaikius prastai dienai tos progos nebuvo išnaudojamos, nors žaidžiama didžiąją dalį mačo buvo į „vienus vartus”.

Visai kitą vaizdą matėme Portugalijos rinktinės mače su Vokietijos komanda – jau 15'ą minutę į vokiečiu vartus skriejo pirmasis mačo įvartis, kurį po D. Jota perdavimo pelnė C. Ronaldo. Vis dėl to po šio įvarčio Vokietijos rinktinė visiškai perėmė mačo kontrolę ir dar iki pertraukos sugebėjo pelnyti 2 įvarčius bei išsiveržti į priekį. Nors abu pirmi Vokietijos įvarčiai rungtynių protokole buvo nurašyti kaip Portugalų įvarčiai į savus vartus, pasižiūrėjus situacijas, iš kokių būtų smūgiavę Vokiečiai, tie golai taip ar taip būtų buvę pelnyti. Vokietijos rinktinė tiesiog dominavo puolime ir Portugalų gynyba neturėjo visiškai jokių vaistų.

Siekiant pergalės prieš Prancūzija, Portugalijos komandai visų pirma reikės sugalvoti būdų užlopyti spragas gynyboje, kurios mače su Vokietija tiesiog vėrė akis. Dėl Portugalų puolimo klausimų nekyla – ši komanda geba pelnyti įvarčius ir susikurti progas, tačiau vien pelnyti įvartį mače su Prancūzija neužteks, jei vėl bus žaidžiama su skylėta gynyba ir praleidžiami keli įvarčiai.

Prancūzija

Prancūzija

Prancūzijos rinktinė su 4 taškais jau yra užsitikrinusi vietą kitame etape, tačiau neabejotinai sieks iškovoti pergalę prieš vienus iš principinių oponentų bei žengti į kitą etapą kaip grupės laimėtoja. Kalbant apie Prancūzijos rinktinę susidaro dviprasmiškas jausmas – iš vienos pusės komanda žaidžia neblogai, tačiau nesiseka realizuoti progų, tačiau iš kitos pusės prancūzų žaidimas visiškai nepanašus į tai, ko iš šios komandos tikėjosi tiek futbolo analitikai, tiek komandos fanai.

Mače su Vokietijos rinktine po ankstyvo įvarčio prancūzai visiškai nustojo žaisti ir užsidarė gynyboje, nors įvartis buvo pelnytas gana anksti – vos 20'ą mačo minutę. Toks sprendimas būtų logiškas kalbant apie antro kėlinio vidurį, tačiau ne pirmo. Vokiečiai turėjo ne vieną gerą progą išlyginti rezultatą ir jei būtų išnaudoję bent vieną iš progų, dabar apie šio mačo svarbą kalbėtume iš kitokios perspektyvos.

Mače su Vengrijos rinktine prancūzai praleido pirmą įvartį ir susidarė vaizdas, kad į pirmą kėlinį atėjo tiesiog pabėgioti, o ne žaisti futbolą. Sunku pasakyti ar komandos viduje yra kažkokių problemų ar žaidėjai nenusiteikę iš visų jėgų stengtis grupių etape, tačiau akivaizdu, jog Prancūzijos rinktinės žaidimą bent jau šiame etape prognozuoti yra labai sudėtinga ir neaišku, ko iš šios ekipos galime tikėtis.

Prognozuojamos komandų sudėtys:

Portugalija:
Patricio, Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro, Pereira, Sanches, Fernandes, B.Silva, Ronaldo, Jota;

Prancūzija:
Lloris, Pavard, Varane, Kimpembe, Hernandez, Kante, Pogba, Tolisso, Griezmann; Mbappe, Benzema.

Prognozė

Portugalijos rinktinė per pirmus šio turnyro etapus pademonstravo gerą puolimą ir vidutiniškai pelno po 2,5 įvarčio per susitikimą. Tuo tarpu Prancūzai pelnė vos 2 įvarčius, tačiau į savo vartus praleido vos 1. Tikėtina, jog uraganinį puolimą demonstruojanti Portugalijos rinktinė sugebės pramušti Lloriso saugomus vartus, tačiau vargu ar to pakaks pergalei. Prancūzai turi vieną stipriausių puolėju grandžių turnyre, o Portugalų gynyba kelia daug klausimų, todėl tikėtina, jog pamatysime Prancūzus pelnant ne vieną įvartį.