Portugāle - Francija, Euro 2020 priekšskatījums un prognoze

UEFA Euro 2020 F grupā, kas ir UEFA Euro 2020 "slepkavnieku grupa", par pirmo vietu un garantētu iekļūšanu nākamajā kārtā cīnīsies Francija un Portugāle. Francija joprojām ir grupas līdere ar 4 punktiem pēc neizšķirta pret Ungāriju, savukārt Portugāle ar 3 punktiem pēc sirdi plosošas sakāves pret Vāciju atrodas 3. vietā. Mēs aplūkosim abas komandas un, kā parasti, dalīsimies ar savām prognozēm par šo spēli.
Portugāle

Portugāle

Portugāle uzsāka Euro 2020 ar uzvaru 3:0 pār Ungāriju. Lai gan līdz 84. minūtei rezultāts joprojām bija 0:0, Ungārijas izlase pēc pirmajiem vārtiem pilnībā zaudēja nervus, un portugāļi guva vēl 2 vārtus, lai spēli noslēgtu ar graujošu rezultātu. Interesanti, ka pirmajā puslaikā portugāļiem bija vairākas labas iespējas gūt vārtus, taču, iespējams, pirmās spēles spriedzes vai varbūt sliktas dienas dēļ viņi tās neizmantoja, lai gan lielāko spēles daļu bija viena vārta pārsvars.

Portugāles izlases mačs pret Vāciju bija citādāks, un spēles pirmos vārtus 15. minūtē pēc D. Jotas piespēles guva Krištianu Ronaldu. Tomēr pēc šiem vārtiem Vācijas izlase pilnībā pārņēma spēles kontroli un vēl līdz pārtraukumam spēja gūt 2 vārtus un izvirzīties vadībā. Lai gan abi pirmie divi Vācijas vārti spēles protokolā tika norakstīti kā portugāļu vārti savā labā, ja aplūkotu situācijas, no kurām vācieši būtu uzbrukuši, šie vārti tik un tā būtu gūti. Vācijas izlase vienkārši dominēja uzbrukumā, un portugāļu aizsardzībai nebija absolūti nekādu pretlīdzekļu.

Lai uzvarētu Franciju, Portugālei vispirms būs jāatrod veids, kā aizlāpīt aizsardzības nepilnības, kas atklāja acis pret Vāciju. Portugāles uzbrukums nav apšaubāms - tā spēj gūt vārtus un radīt iespējas, taču ar gūtiem vārtiem pret Franciju nepietiks, ja aizsardzība atkal būs caurcaurlaidīga un ielaidīs vairākus vārtus.

Francija

Francija

Ar 4 punktiem Francijas komanda jau ir nodrošinājusi vietu nākamajā kārtā, taču tā noteikti centīsies uzvarēt kādu no saviem galvenajiem pretiniekiem un iekļūt nākamajā kārtā kā grupas uzvarētāji. Par Francijas izlasi valda neviennozīmīga sajūta: no vienas puses, komanda spēlē labi, taču neizmanto savas iespējas, bet, no otras puses, francūži nemaz nespēlē tā, kā no šīs komandas gaidīja futbola analītiķi un komandas līdzjutēji.

Mačā pret Vāciju francūži pēc agrīniem vārtiem pārtrauca spēlēt un slēdza aizsardzību, lai gan vārti tika gūti diezgan agri - 20. minūtē. Tas būtu bijis loģisks lēmums otrā perioda vidū, bet ne pirmajā periodā. Vāciešiem bija vairākas labas iespējas izlīdzināt rezultātu, un, ja viņi būtu izmantojuši vismaz vienu no tām, mēs par šī mača nozīmi runātu no cita skatupunkta.

Francūži guva pirmos vārtus pret Ungāriju, radot iespaidu, ka uz pirmo puslaiku viņi bija ieradušies skriet, nevis spēlēt futbolu. Grūti pateikt, vai komandā ir kādas problēmas, vai arī spēlētāji nav apņēmības darīt visu, ko spēj grupu turnīrā, taču ir skaidrs, ka Francijas izlases sniegumu, vismaz šajā posmā, ir ļoti grūti prognozēt, un nav skaidrs, ko varam sagaidīt no komandas.

Paredzamie komandas sastāvi:

Portugāle:
Patricio, Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro, Pereira, Sanches, Fernandes, B.Silva, Ronaldo, Jota;

Francija:
Lloriss, Pavārs, Varāns, Kimpembe, Hernandess, Kante, Pogbā, Tolisso, Grīzmans; Mbapē, Benzemā.

Prognoze

Portugāles izlase turnīra pirmajās kārtās ir demonstrējusi labu uzbrukuma sniegumu, vidēji gūstot 2,5 vārtus vienā spēlē. Tikmēr francūži ir guvuši tikai 2 vārtus un atdevuši tikai 1. Portugāles viesuļvētrai līdzīgais uzbrukums, visticamāk, spēs izlauzties cauri Llorisa aizsardzībai, taču diez vai ar to pietiks uzvarai. Francūžiem ir viena no spēcīgākajām uzbrukuma līnijām turnīrā, bet portugāļu aizsardzība ir ļoti apšaubāma, tāpēc, visticamāk, mēs redzēsim, ka francūži gūs vairāk nekā vienus vārtus.