Belgija - Italija, Euro 2020 predogled in napoved

Četrtfinale Euro 2020 se bo začelo ta petek ob 22.00. Vse ljubitelje nogometa v Litvi čaka bitka med dvema nogometnima velikanoma. Italija in Belgija, ki na tem turnirju še nikoli nista izgubili, se bosta pomerili po petletnem premoru, ko sta se pomerili na evropskem prvenstvu leta 2016, na katerem je Italija zmagala z 2:0. Ogledali si bomo obe ekipi, ključne vidike tekme in podali naše napovedi za to tekmo, zato ostanite z nami.
Belgija

Belgija

T. Hazard je s spektakularnim zadetkom ob koncu prvega polčasa popeljal belgijsko ekipo do zmage nad zdaj že nekdanjimi evropskimi prvaki Portugalci. Tekma proti Portugalski bi bila lahko še boljša, če se ne bi v drugem polčasu poškodovala dva najpomembnejša igralca ekipe, K. De Bruyne in E. Hazard.

Belgija je nad Portugalsko zmagala že štirinajstič zapored, če štejemo tudi kvalifikacije za evropsko prvenstvo in Euro 2020. Poleg tega je Belgija na 34 zaporednih tekmah dosegla vsaj en gol in zmagala na 23 od zadnjih 27 odigranih tekem. Belgijci so skupinski del začeli v odlični formi, a bolj ko so napredovali, bolj se je zdelo, da se belgijska krivulja igre ne dviguje, temveč stagnira, če ne celo nekoliko poslabšuje.

Belgija je bila proti Danski v prvem polčasu povsem nepripravljena, vendar je pokazala značaj in se vrnila ter zmagala z 2:1. Na tekmi proti Portugalski se je fiasku v prvem polčasu izognila, a če ne bi bilo spektakularnega zadetka T. Hazarda, bi verjetno rekli, da je imela portugalska reprezentanca v prvem polčasu več priložnosti in pokazala boljšo igro. Pravzaprav so imeli Belgijci srečo, da si Portugalci v drugem polčasu niso priigrali veliko dobrih priložnosti, saj so brez K. De Bruyneja in E. Hazarda se je tekma podaljšala in obstajala je velika možnost, da bi zdaj pisali o tekmi Portugalska - Italija.

Italija Euro 2020

Italija

Po impresivni predstavi v skupinskem delu so skoraj vsi - tako ljubitelji nogometa kot športni analitiki - pričakovali, da Italija v skupinskem delu ne bo imela težav s povprečno avstrijsko ekipo in se bo brez težav uvrstila v četrtfinale. Vendar je avstrijski ekipi zmanjkalo le nekaj centimetrov, da bi dosegla gol, ki bi štel, in Italija bi tik pred koncem rednega dela zaostajala z 1:0. V nadaljevanju ni več vprašanj o tem, katera ekipa je boljša - Italijani so dokazali svojo premoč in se uvrstili v četrtfinale.

Italijani so na štirih tekmah tega prvenstva dosegli 9 golov, gol proti Avstriji pa je bil prvi na zadnjih 11 tekmah. Italijani so mednarodno tekmo nazadnje izgubili leta 2018, zato je dejstvo, da je ta ekipa trenutno v impresivni formi. Noben igralec v italijanski ekipi ni dosegel več kot 2 gola, več igralcev pa je doseglo po en gol. To kaže, da si Italijani dobro delijo žogo in najdejo najboljšo možno priložnost za zadetek, ne glede na to, kateri igralec dobi priložnost.

Predvidene začetne sestave:

Belgija:
Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; T. Hazard, Witsel, Tielemans, Meunier; Mertens, Lukaku, Carrasco;

Italija:
Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne.

Napoved

Napovedati, katera ekipa se bo uvrstila v polfinale, je zelo težko. Obe ekipi imata več plusov kot minusov in vse bo odvisno od tega, kdo bo bolje obvladal pritisk in uveljavil svoj slog igre. Razlog, zakaj italijanska ekipa velja za favorita te tekme, je, da bosta De Bruyne in Hazard verjetno izpustila tekmo, kar bo belgijska ekipa potrebovala za zmago. Italijani imajo dobre možnosti, da izkoristijo položaj in se uvrstijo v polfinale.