Beļģija - Itālija, Euro 2020 priekšskatījums un prognoze

"Euro 2020" ceturtdaļfināla spēles sāksies šo piektdien plkst. 22.00. Visiem futbola līdzjutējiem Lietuvā būs iespēja vērot divu futbola grandu cīņu. Itālija un Beļģija, kas līdz šim šajā turnīrā vēl nekad nav zaudējušas, savā starpā tiksies pēc piecu gadu pārtraukuma, kad 2016. gada Eiropas čempionātā savā starpā spēlēja Itālija, uzvarot ar 2:0. Mēs aplūkosim abas komandas, mača galvenos aspektus un sniegsim savas prognozes šim mačam, tāpēc sekojiet līdzi.
Beļģija

Beļģija

T. Hazards ar iespaidīgu sitienu pirmā puslaika beigās panāca Beļģijas izlases uzvaru pār nu jau bijušajiem Eiropas čempioniem Portugāles futbolistiem. Spēle pret Portugāli varēja būt vēl labāka, ja ne divu svarīgāko komandas spēlētāju - K. De Bruinē un E. Hazarda - traumas otrajā puslaikā.

Beļģijas uzvara pār Portugāli bija 14. pēc kārtas, rēķinot Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrus un Euro 2020. Turklāt Beļģija ir guvusi vismaz vienus vārtus 34 spēlēs pēc kārtas un uzvarējusi 23 no pēdējām 27 aizvadītajām spēlēm. Beļģi grupu turnīru iesāka labā formā, taču jo tālāk, jo vairāk šķita, ka beļģu spēles līkne nevis pieaug, bet gan stagnē, ja ne pat nedaudz pasliktinās.

Pret Dāniju Beļģija pirmajā puslaikā izskatījās pilnīgi nesagatavota, taču parādīja raksturu un atspēlējās, lai uzvarētu ar 2:1. Mačā pret Portugāli fiasko pirmajā puslaikā tika novērsts, taču, ja nebūtu T. Hazarda efektīgā sitiena, droši vien teiktu, ka Portugāles izlasei pirmajā puslaikā bija vairāk iespēju un tā demonstrēja labāku spēli. Patiesībā beļģiem paveicās, ka portugāļi otrajā puslaikā neizmantoja daudz labu iespēju, jo bez K. De Bruinē un E. Hazarda spēle nonāca papildlaikā, un bija liela iespēja, ka tagad mēs rakstīsim par spēli Portugāle - Itālija.

Itālija Euro 2020

Itālija

Pēc iespaidīgā snieguma grupu posmā gandrīz visi - gan futbola līdzjutēji, gan sporta analītiķi - gaidīja, ka Itālijai nebūs nekādu problēmu ar viduvēju Austrijas komandu grupu posmā un ka tā ērti iekļūs ceturtdaļfinālā. Tomēr Austrijas izlasei pietrūka tikai pāris centimetru, lai gūtu vārtus, kas būtu svarīgi, un Itālija būtu zaudējusi ar 1:0 īsi pirms pamatlaika beigām. Turpinājumā vairs nav jautājumu par to, kura komanda ir labāka - itāļi ir pierādījuši savu pārākumu un ir iekļuvuši ceturtdaļfinālā.

Itāļi šajā čempionātā ir guvuši 9 vārtus 4 spēlēs, un vārti pret Austriju bija pirmie pēdējās 11 spēlēs. Pēdējo reizi itāļi starptautisku maču zaudēja 2018. gadā, tāpēc ir fakts, ka šī komanda šobrīd ir iespaidīgā formā. Neviens Itālijas izlases spēlētājs nav guvis vairāk par 2 vārtiem, un vairāki spēlētāji ir guvuši pa vieniem vārtiem. Tas liecina, ka itāļi labi dalās ar bumbu un atrod vislabāko iespēju uzbrukt, lai kuram spēlētājam būtu izdevība.

Paredzamie starta sastāvi:

Beļģija:
Kurtuā; Alderveirelds, Vermaelens, Vertongens; T. Hazards, Vitsels, Tielemans, Meunjē; Mertenss, Lukaku, Karrasko;

Itālija:
Donnarumma; Di Lorenco, Bonuči, Kjelīni, Spinazola; Barella, Žoržinjo, Verratti; Kīsja, Immobile, Insinje.

Prognoze

Prognozēt, kura komanda iekļūs pusfinālā, ir ļoti grūti. Abām komandām ir vairāk plusu nekā mīnusu, un viss būs atkarīgs no tā, kura labāk spēs tikt galā ar spiedienu un uzspiest savu spēles stilu. Iemesls, kāpēc Itālijas komanda tiek uzskatīta par favorīti šajā mačā, ir tas, ka De Bruinē un Hazards, visticamāk, izlaidīs spēli, kas Beļģijas komandai būs nepieciešams, lai uzvarētu. Itāļiem ir labas izredzes izmantot šo situāciju un iekļūt pusfinālā.