ATP Next Gen Finals, Alex De Minaur - Jannik Sinner

Ob koncu sezone se zaključuje tudi finale ATP za mlade talente. V današnjem finalnem dvoboju se bosta pomerila Avstralec Alex De Minaur, ki je bil v dobri formi vso sezono in se je vztrajno vzpenjal po lestvici, ter Italijan Jannik Sinner, ki je navdušil samo v zadnjem mesecu in se nepričakovano uvrstil v finalni krog.

Alex De Minaur

De Minaur na tem turnirju prevladuje: še vedno je edini igralec na turnirju, ki ni izgubil niti niza, v štirih odigranih tekmah pa je izgubil le tri nize. Najtežji dvoboj, ki ga je moral Avstralec odigrati, je bil polfinale proti Tiafoeju, v katerem je v 3. nizu zaostajal z 2:0, vendar se je v 4. nizu pobral in slavil zmago. V tem dvoboju je De Minaur po Američanovem servisu osvojil 40% točk, kar je neverjetno visoka številka in kaže, kako dober je Avstralec v obrambi. Alex je tudi najbolje izkoristil svoje priložnosti za break, saj je izkoristil vse 4 priložnosti za osvojitev nasprotnikovega servisa. Glede na to, kako močan je bil Avstralec skozi celotno sezono in kako dominanten je videti na tem turnirju, je jasen favorit za zmago na tem turnirju.

Jannik Sinner

Tudi Italijan igra dober turnir, vendar v tej sezoni ni bil tako dominanten kot današnji nasprotnik. Sinner se je v finale uvrstil po hudem boju v štirih nizih s Srbom M. Kecmanovićem. Čeprav je Italijan slabo začel tekmo in izgubil prvi niz, se je v naslednjem nizu pobral in zmagal s 3:1. Italijanov odstotek prvega servisa je bil tudi v tej tekmi impresiven, saj je dosegel 70% in mu omogočil, da je po prvem servisu osvojil celo 90% točk. Kakorkoli že, danes bo najtežja tekma na turnirju in Italijan bo moral za zmago pokazati veliko več kot na prejšnjih tekmah.

Vzajemna zgodovina

Mlada igralca še nikoli nista igrala drug proti drugemu na uradnem dvoboju ATP in to bo njuna prva tekma.

Napoved

Italijanski Sinner bo zagotovo imel podporo občinstva, saj bo tekma potekala v Italiji. To lahko pripomore k osvojitvi več točk, kot se sicer pričakuje, a glede na to, kako neustavljivo je videti Avstralec, bodo gledalci verjetno razočarani. De Minaur je v teh dneh veliko močnejši igralec in to bi moral nocoj dokazati z osvojitvijo enega najpomembnejših naslovov v sezoni.