San Antonio Spurs – Orlango Magic, NBA, 2020-03-01

Pasibaigus visų žvaigždžių savaitgaliui ir toliau tęsiasi NBA reguliaraus sezono maratonas. Šiąnakt stebėsime rungtynes, kuriose San Antonio Spurs namuose priims svečius iš Orlando. Toliau apžvelgsime abi komandas, svarbiausius mačo aspektus bei žinoma, pasidalinsime mačo prognozėmis.
Demar Derozan San Antonio Spurs

San Antonio Spurs

San Antonio Spurs (24-33) šį sezoną nežiba ir visiškai nepateisiną į ekipą dėtų vilčių. Pastarosios savaitės yra puiki to indikacija, nes buvo pralaimėti net 7 iš paskutinių 9-ių žaistų susitikimų. Žinoma, net 7 iš paskutinių 9-ių žaistų mačų buvo išvykose, tačiau toks pergalių procentas betkokiu atveju yra per žemas. Šį sezona Spurs ekipos negelbėja ir namų aikštelė – joje pergalių ir palaimėjimų santykis yra beveik lygus – 14 pergalių ir 13 pralaimėjimų, kai tuo tarpu išvykose iškovota vos 10 pergalių per 30 žaistų susitikimų. Vakarų konferencijoje konkurencija yra milžiniška, o kovoje dėl 8-os vietos ir patekimo į atkrintamąsias išlieka net 6-ios realios kandidatės, kurios viena nuo kitos skiriasi vos keliomis pergalėmis. Vertinant dabartinę formą sunku būtų tikėtis Spurs patekimo į atkrintamąsias, tačiau žinant kokia gera ir daug pasiekusi yra ši organizacija, jos nurašyti anksčiau laiko taip pat negalima.

Vis svarbesnes roles komandos žaidime užima ekipos jaunimas: D. White per 23 minutes renka po 10 taškų ir 3 rez. perd., D. Murray grįžęs po traumos prideda po 10 taškų ir 6 atkovotus kamuolius, o komandos pirmametis L. Walker IV per 14 žaidžiamų minučių prideda 6 taškus ir 2 atk. kam. Pirmais smuikais ekipoje ir toliau griežia buvęs Raptors komandos lyderis D. Derozanas, renkantis po 23 taškus ir L. Aldridge, pridedantis po 19 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

Orlando Magic

Orlando Magic (27-32) pralaimėjo pirmas rungtynes po visų žvaigdžių savaitgalio Dalaso Mavericks komandai, tačiau iškart po to sekė 3 pergalių serija. Iš viso Magic ekipa yra laimėjusi 5 iš pastarųjų 6-ių žaistų susitikimų, o mače su Spurs krepšininkais sieks 4-os pergalės iš eilės. Įdomu ir tai, kad po pertraukos Orlando ekipa pradėjo demonstruoti greitesnį bei efektyvesnį puolimą. Per 3 paskutinius žaistus susitikimus Magic komanda rinko 113, 130 ir 136 taškus, kas yra gerokai aukščiau jų sezono vidurkio. Visai realu, jog gavusi beveik savaitės laiko pertrauką komanda turėjo daugiau treniruočių bei laiko skirto susižaidimui, o tai, bent jau kol kas, atrodo į naudą.

Ekipos lyderiais išlieka Nikola Vucevičius ir Aaronas Gordonas, kuris pastarąjame mače su Minesotos Timberwolves užfiksavo pirmajį karjeroje trigubą dublį, pelnant 17 taškų, 11 atkovotų kamuolių bei 12 rezultatyvių perdavimų. Taip pat labai svarbi figūra Magic komandoje yra T. Ross, nuo kurio pakilimo nuo atsarginių suolo gerokai keičiasi mačo eiga. Ross'as yra žaidėjas, kuris iškart imasi iniciatyvos, o kai pradeda pataikyt savo metimus jį sustabdyti gali būti labai sudėtinga. Apskritai, Magic komanda nors ir nėra stabiliausia lygos ekipa, turi pakankamai ginklų, kad sugėbėtų nustebinti pavienėse rungtynėse ir toliau išlikti kovoje dėl patekimo į atkrintamąsias.

Šį mačą praleis

Orlando Magic: A. Aminu ir J. Issac;

San Antonio Spurs: L. Aldridge

Prognozė

Orlando Magic ekipa po visų žvaigdžių savaitgalio pertraukos pradėjo demonstruoti puikų puolimą ir laimėjo 3 mačus iš eilės. Tuo tarpu Spurs ne tik, kad ir toliau neranda rakto į pergales, bet šį mačą versis ir be vieno iš pagrindinių komandos žaidėjų, L. Aldridge. Sunku įsivaizduoti kas stabdys N. Vučevičių, o ir taip silpnoje San Antonio Spurs priekinėje linijoje vargu ar kažkam pavyks atsiskleisti. Visi koziriai šiame mače yra Magic rankose, o sudėlioti koeficientai visiškai neatspindi esamų komandų formų bei realios situacijos.