Belgija – Italija, Euro 2020 mačo apžvalga ir prognozė

Jau šį penktadienį startuoja Euro 2020 ketvirtfinalių etapas ir 22 val. Lietuvos laikų visų futbolo fanų laukia dviejų futbolo gigančių mūšis. Šiame turnyre dar nė karto nepralaimėjusios Italijos ir Belgijos rinktinės stos į kovą po 5 metų pertraukos, kai 2016 m. žaidė tarpusavyje Europos čempionate, o pergalę tada šventė Italijos rinktinė rezultatu 2:0. Apžvelgsime abi komandas, pagrindinius mačo aspektus ir pateiksime šio mačo prognozes, tad skaitykite iki galo.
Belgija

Belgija

T. Hazardas įspūdingu smūgiu pirmo kėlinio pabaigoje atvedė Belgijos rinktinę į pergalę prieš dabar jau buvusius Europos čempionus, Portugalijos rinktinę. Mačą su Portugalija būtų galima vertinti ir dar geriau jei ne patirtos dviejų iš svarbiausių komandos žaidėjų traumos – antrame kėlinyje traumas patyrė K. De Bruyne ir E. Hazardas.

Belgijos pergalė prieš Portugalijos rinktinę tapo net 14-a iš eilės, skaičiuojant atrankos į Europos čempionatą mačus ir Euro 2020 turnyrą. Negana to, Belgijos rinktinė pelnė bent po įvartį net 34 mačuose iš eilės, o laimėjo net 23 iš paskutinių 27 žaistų susitikimų. Demonstruodami puikią formą belgai pradėjo ir grupių etapą, tačiau kuo toliau, tuo labiau atrodo, jog belgų žaidimo kreivė ne kilo į viršų o stovėjo vietoje, gal būt net truputį suprastėjo.

Mače su Danija pirmoje rungtynių pusėje Belgija atrodė visiškai nepasiruošę, tačiau pademonstravo charakterį ir grįžo į rungtynes, kurias galiausiai laimėjo 2-1. Mače su Portugalais pirmo kėlinio fiasko pavyko išvengti, tačiau jei ne įspūdingas T. Hazardo smūgis ko gero sakytume, jog Portugalijos rinktinė pirmoje rungtynių pusėje turėjo daugiau progų ir demonstravo geresnį žaidimą. Iš tiesų, belgams pasisekė, jog antroje mačo pusėje portugalai neišnaudojo daug gerų progų, kadangi be K. De Bruyne ir E. Hazard mačui nusikėlus į pratęsimą nemažai šansų, jog dabar rašytume apie Portugaliją – Italiją.

Italija Euro 2020

Italija

Po įspūdingo pasirodymo grupių etape praktiškai visi – tiek futbolo fanai, tiek sporto analitikai tikėjosi, jog Italijos rinktinė neturės problemų su vidutinį žaidimą grupių etape demonstravusia Austrijos rinktine ir ramiai pasieks ketvirtfinalį. Vis dėl to, Austrijos rinktinei pritrūko vos poros centrimetrų, jog pelnytas įvartis būtų užskaitytas ir prieš pat pagrindinio laiko pabaigą Italija būtų atsilikusi 1-0. Pratęsime klausimų kuri komanda geresnė jau nebekilo – italai įrodė savo pranašumą ir žengė į ketvirtfinalį.

Italai per 4 rungtynes šiame čempionate pelnė net 9 įvarčius, o mače prieš Austrijos rinktinę praleistas įvartis buvo pirmas per paskutinius 11-a mačų. Paskutinį kartą italai tarptautines rungtynes pralaimėjo 2018 m., tad faktas, jog ši komanda šiuo metu yra įspūdingoje formoje. Italijos rinktinėje nė vienas žaidėjas nepelnė daugiau negu 2 įvarčių, o po vieną įvartį pelnė net keli žaidėjai. Tai rodo, jog italai puikiai dalijasi kamuoliu ir atranda geriausią įmanomą progą smūgiuoti, nesvarbu kuris žaidėjas tą progą gauna.

Prognozuojamos komandų startinės sudėtys:

Belgija:
Courtois; Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen; T. Hazard, Witsel, Tielemans, Meunier; Mertens, Lukaku, Carrasco;

Italija:
Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Chiesa, Immobile, Insigne.

Prognozė

Nuspėti, kuri komanda žengs į pusfinalį labai sudėtinga. Tiek viena, tiek kita komanda turi daugiau pliusų negu minusų ir viskas priklausys nuo to, kas geriau susitvarkys su įtampa ir primes savo žaidimo stilių. Priežastis, kodėl Italijos rinktinė šiame mače yra laikoma favorite – mačą galimai praleis K. De Bruyne ir E. Hazardas, kurių Belgijos rinktinei labai trūks siekiant pergalės. Italai turi gerus šansus pasinaudoti situacija ir žengti į pusfinalį.