Žalgiris – Baskonia, 2021-01-29 Eurolyga, mačo apžvalga

23-iasis Eurolygos turas, kuriame Baskonia namų aikštelėje priims svečius iš Kauno. Abi komandos bando kabintis į atkrintamąsias varžybas, tad kiekviena pergalė tarp tiesioginių varžovų yra milžiniškos svarbos. Apžvelgsime abi ekipas bei pateiksime prognozes šiam mačui.
Grigonis

Žalgiris

Kauno Žalgiris (13-9) į šį mačą žengs po įspūdingos pergalės prieš Valencijos ekipą. Lengva rungtynių pabaiga vos nevirto košmaru, kai likus 40 sekundžių ir pirmaujant 7 taškais, Valencia likus vos 3 sekundėms, po taiklaus S. Van Rossomo tritaškio išsiveržė į priekį vienu tašku. Vis dėl to, Marius Grigonis pademonstravo kodėl šį sezoną yra laikomas vienu geriausių žaidėjų lemiamais momentais bei pataikęs sunkų dvitaškį išplėšė pergalę Žalgiriui.

Mačas su Valencia iš tiesų dviprasmiškas: iš vienos pusės galima teigti, jog komanda pademonstravo nugalėtojų mentalitetą ir sugebėjo uždaryti praktiškai pralaimėtas rungtynes, tačiau iš kitos pusės akivaizdu, jog turint +7 likus žaisti 40 sekundžių būtų galima sužaisti ramiau ir išvengti dramatiškų rungtynių pabaigų. Šiame mače buvo galima pastebėti, kaip gerai Žalgiris judėjo puolime: išmesti tik 17 tritaškių, iš kurių 9 pataikyti, kas demonstruoja, jog metimai buvo pasirinkti tik iš gerų padėčių ir tritaškiais nepiktnaudžiauta.

Po mačo su Valencia, kuriame J. Lauvergne surinko dvigubą dublį (13 tšk., 12 atk. kam.), su žaidėju buvo pratęstas kontraktas. Galime atsiminti pastarąjį kartą, kai sezono viduryje buvo pratęstas kontraktas su B. Davies. Po kontrakto pratęsimo žaidėjas pradėjo demonstruoti dar geresnius rezultatus ir tapo akivaizdžiu komandos lyderiu. Bus įdomu stebėti, ar kontrakto pratęsimas turės įtakos ir prancūzo žaidimui.

Rokas GIedraitis Baskonia

Baskonia

Baskonia (9-13) šį sezoną žaidžia labai banguojančiai: pasiekiamos kelios pergalės iš eilės, tada seka keli pralaimėjimai iš eilės ir istorija vis kartojasi. Šiuo metu Baskai turi 4-ių iš eilės pralaimėjimų seriją (76-96 Ulker; 82-91 Maccabi; 77-84 Alba; 77-83 Lyon-Villeurbanne). Paskutiniai 2 mačai prieš Albą ir Asvelį kelia labai daug klausimų, kai tuo tarpu pralaimėjimus prieš potencialiai stipresnes Ulker ir Maccabi komandas iš dalies galima pateisinti. Alba šiuo metu užima 15 vietą turnyrinėje lentelėje, o Asvel ekipa yra 14-a. Ekipai akivaizdžiai trūksta stabilumo ir aiškaus lyderio, kurio poziciją sezono pradžioje bandė užimti R. Giedraitis, tačiau pastaruoju metu Rokui taip pat sekasi sunkiau.

Maloniu siurprizu šio sezono Baskonios ekipoje tapo italas A. Polonara, kuris kiekviename mače buna tarp rezultatyviausių komandos žaidėjų bei taip pat tarp daugiausiai atšokusių kamuolių atkovojusių krepšininkų. Nors Polonara ir neturi stabilaus metimo iš trijų taškų zonos, šis 29 m. lengvojo-sunkiojo krašto pozicijose žaidžiantis krepšininkas išnaudoja savo atletiškumą bei puikiai kovoja po krepšiu.

Sunku pasakyti iš kur kyla didžiausios šio sezono Baskonios problemos: galima teigti, jog trenerių štabas neatlieka savo darbo arba, kad surinkta silpna sudėtis, tačiau iš esmės surinkta sudėtis tikrai atrodo pajėgi kovoti dėl patekimo į 8-etą ir demonstruoti geresnius rezultatus, negu matome dabar.

Prognozė

Šio mačo favoritu bukmekerių laikomas Baskonia klubas, kuriam už pergalę siūlomas 1,6 koeficientas, tuo tarpu už Žalgirį 2,35. Žvelgiant į abi komandas bei pastaruosius jų pasirodymus gana akivaizdu, kad Žalgiris išgyvena daug geresnę atkarpą ir į mačą žengs pozityvesnių nuotaikų. Baskonia pavojinga komanda, ypač namuose, tačiau Žalgiris šiame mače nepelnytai nuvertintas ir pagal siūlomus koeficientus statymas už Žalgirio pergalę turi vertės.