Žalgiris - AX Armani, 2020-03-05 Euroleague match preview

Žalgiris Kaunas (15-12) v 28. krogu Evrolige gosti AX Armani (17-10) iz Milana. Nekaj več kot mesec dni pred koncem rednega dela Evrolige je vsaka tekma vse pomembnejša, še posebej, ker obe ekipi ločuje le nekaj zmag. Ogledali si bomo obe ekipi in vam podali napoved za tekmo.
Žalgiris Nigel Hayes

Žalgiris

Žalgiris (15-12) bo na drugo tekmo evroligaškega dvoboja vstopil po domači zmagi proti Lyonu Asvelu. Zmaga nad francoskim klubom je prekinila niz petih zaporednih evroligaških zmag Žalgirisa in dokazala, da je doma težko premagljiva ekipa, tudi proti mogočnemu in zelo nevarnemu nasprotniku. Žalgiris je do zmage popeljal Marius Grigonis, ki je dosegel 21 točk in zadel 8 od 12 metov. Zanimivo je, da je Lauvergne, ki se običajno bori proti sposobnim srednjim igralcem, proti M. Fallu odigral zelo solidno tekmo in k zmagi prispeval 18 točk in 6 skokov.

Žalgiris Kaunas je v tej sezoni doma dosegel 8 zmag in 5 porazov, trenutno pa ima niz 7 zaporednih domačih zmag. Žalgiris je prvo srečanje z Milanom izgubil z 92:98 v gosteh. Čeprav je bila tekma trda, je bila druga četrtina, ki jo je Žalgiris izgubil s 15-31, velik zalogaj v njihovem prizadevanju za zmago, zato bo eden najpomembnejših dejavnikov na tej tekmi doma izogibanje velikim izpadom, ki lahko vodijo v nepremagljiv pobeg individualno nadarjene ekipe, kot je AX Armani.

Z. LeDay, ki je bil na prvem srečanju nezaustavljiv, je odsoten, zato bi si moral Žalgiris odpreti več poti pod košem. J. Lauvergne bi moral imeti prednost tako pred K. Tarcewskim, ki očitno ni v najboljši formi, kot tudi pred K. Hinesom. Z močjo pod košem bo imel Žalgiris več možnosti za zmago na tej tekmi.

AX Armani Sergio Rodriguez

AX Armani

AX Armani (17-10) je trenutno peti na lestvici, le eno zmago pred Zenitom na osmem mestu. V tej sezoni je za milansko ekipo značilna vsestranskost in precejšen upad individualizma v primerjavi s prejšnjimi sezonami. Ekipa letos igra pametno, ekipno košarko, izkorišča prednosti, ki si jih je ustvarila, in ohranja visok tempo igre. Nekateri najpomembnejši igralci ekipe v tej sezoni so M. Delaney, Z. LeDay, K. Punter, Sh. Shields, K. Hines, L. Datome in S. Rodriguez. Današnjo tekmo bosta izpustila celo dva izmed njih: M. Delaney se bo na igrišče vrnil šele v playoffu, če bo ekipi uspelo priti tja, medtem ko naj bi se Z. LeDay na igrišče vrnil v bližnji prihodnosti.

Milan se v zadnjem času na gostovanjih spopada s težavami, saj je izgubil proti Lyonu Asvelu z 69:78 in Zenitu Sankt Peterburgu s 70:79. Dejstvo je, da imata obe ekipi izjemno dobre obrambe, a da individualno močna ekipa, kot je AX Armani, dve tekmi zapored ne doseže več kot 70 točk, ni dober znak. Morda so k tej slabi seriji prispevale poškodbe pomembnih igralcev, a ker teh igralcev danes ne bo, bodo morali njihovo izgubo nadomestiti drugi.

Napoved

Zanimiv košarkarski spektakel za lep petkov večer je najboljši opis te tekme. Lahko ugibamo, katera ekipa ima bolj sposobne igralce, katera ima boljšo ekipno igro in še marsikaj drugega, a dejstvo je, da bodo o zmagovalcu te tekme odločale malenkosti. Zadnja vzpodbudna igra Žalgirisa in vprašljiva forma AX Armanija kažeta, da ima Žalgiris dobre možnosti, da podaljša svoj domači zmagovalni niz, kvota 2,05 pa se zdi nekoliko visoka, zato je tu nekaj vrednosti.