"Festival Kings of Tallinn litovskim mojstrom pokra podeli več kot 40 tisoč evrov

"NA TURNIRJU KINGS OF TALLINN JE BILA LITVA BOLJŠA NA STRANSKIH TURNIRJIH
V estonski prestolnici se je končala največja poker serija v regiji, Kings of Tallinn, ki običajno privabi vsaj nekaj deset litovskih mojstrov pokra. Letos se našim igralcem ni uspelo uvrstiti v finale glavnega turnirja, so pa pokazali nekaj dobrih rezultatov v stranskih turnirjih.

NAJVEČJI LITVANSKI DOSEŽEK - FINALE HIGH ROLLERJA
Februarja je Vince Tamašauskas postal baltski specialist za High Rollerje. Potem ko je pred nekaj tedni zmagal Betsafe Konec tedna je v bitki Fisherman's Challenge High Roller z nagradnim skladom 1K € dosegel še eno petmestno zmago v najdražji bitki Kings of Tallinn.

Na turnirju Kings of Tallinn Festival High Roller je bilo skupno 68 igralcev, ki so v nagradni sklad 184.000 € vplačali 3.000 €. Nagrade si je razdelilo 7 najmočnejših igralcev, med njimi tudi V.Tamashauskas. Litvanec je zasedel 4. mesto in prejel 18.400 €, nizozemski zmagovalec Teun Mulder pa je zbral impresivnih 62.700 €.

Na turnirju Betsafe Fisherman's Challenge €1,000 High Roller, ki je potekal 7. februarja, je bilo prijavljenih 52 igralcev, V.Tamashauskas pa je osvojil pokal in glavno nagrado v višini 16.100 €. V finalnem dvoboju je premagal še enega znanega profesionalnega igralca pokra, Gytisa Lažauninkasa.

4 LITVANCI SO OSVOJILI GLAVNE TURNIRSKE NAGRADE
Glavni turnir z nagradnim skladom 1.100 € je običajno najbolj priljubljen turnir na Kings of Tallinn, na katerem je bilo tokrat 375 vstopnic. Približno pol ducata Litvancev se je preizkusilo tudi tukaj, šest od njih pa se jih je uvrstilo na tretji dan, ko se je odločalo o usodi 34 zmagovalcev.

Vasilijus Piskunovas in Aleksandras Rusinovas sta tekmovanje zapustila, še preden je počil balonček, medtem ko so preostali štirje litovski predstavniki osvojili nagrade, vendar se jim ni uspelo resneje uveljaviti. Martynas Račinskas (28. mesto) in Edvinas Urnikis (25. mesto) sta osvojila po 2.740 evrov, Paulius Jucys (24. mesto) in Edgaras Kancaitis (17. mesto) pa sta domov odnesla 2.950 evrov.

Prvak turnirja je postal Latvijec Vitalijs Zavarotnijs, ki je prejel 85.300 €.

VEČ NAŠIH IGRALCEV SE JE IZKAZALO NA STRANSKIH TURNIRJIH.
Na stranskem turnirju Kings of Tallinn je bila zabeležena še ena "litovska" finalna miza, številka 13. Karolis Sereika, ki je v bitki za prvenstvo z nagradnim skladom 550 € zasedel 5. mesto, je osvojil 5 950 €. Med zmagovalci tega turnirja je bil tudi Vasilij Barna, ki je za 11. mesto prejel 1 680 €.

Trije Litovci so na 27. turnirju s 550 € 6-Max. Alexander Voišnis, Vincas Tamashaukas in Raimondas Žilėnas, ki so zasedli 9., 10. in 11. mesto, so osvojili 1.450, 1.350 in 1.250 €.