ATP 1000, Cincinnati (ZDA) - Daniil Medvedjev proti Davidu Goffinu

V zadnjem dvoboju turnirja ATP Masters 1000 v Cincinnatiju se bosta pomerila dva teniška igralca v odlični formi. V tem napovedniku vam bomo predstavili teniška igralca, turnir in naše napovedi za ta dvoboj.
Medvedjev Goffin

Turnir ATP 1000 v Cincinnatiju je zadnji turnir serije Masters pred enim največjih teniških turnirjev, odprtim prvenstvom ZDA. Oba lanska finalista v Cincinnatiju, Novak Đoković in Roger Federer, sta v prejšnjih krogih odstopila s turnirja, zato bo imel letošnji turnir novega prvaka. V finalnem dvoboju se bosta pomerila Rus Danil Medvedjev in Belgijec David Goffin. To bo zelo zanimiv in napet finalni dvoboj, v nadaljevanju pa si bomo ogledali oba finalista.

Daniil Medvedjev

Rus, trenutno osmi igralec na svetu, doživlja preobrat v karieri in igra najboljšo sezono v svoji karieri. Medvedjev, ki je v zadnjih nekaj tednih v neverjetni formi, ni le napredoval na 8. mesto, ampak bo nocoj igral še v svojem tretjem zaporednem finalu. Pred prihodom v Cincinnati je Rus igral v finalu turnirja ATP 1000 v Montrealu in turnirja ATP 500 v Washingtonu. Zanimivo je, da Danil na obeh turnirjih do finala ni izgubil niti niza, vendar je oba finala proti Nadalu (št. 2) in Kyrgiosu (št. 27) izgubil v dveh nizih. Seveda tega ni težko razložiti z dejstvom, da je igralec še zelo mlad in v finalih ni zdržal pritiska izkušenejših nasprotnikov, vendar je verjetno, da bo Rus še naprej igral bolj samozavestno, ko bo igral v vseh krogih turnirjev.

Glede turnirja v Cincinnatiju so številni strokovnjaki ugibali, da Medvedjev zaradi morebitne utrujenosti in želje po pripravah na prihajajoče odprto prvenstvo ZDA ne bo prevladoval kot na prejšnjih turnirjih, vendar se je Rus z uvrstitvijo v finale še enkrat izkazal. Prve štiri dvoboje, v katerih so nastopili K. Edmund (št. 30), B. Paire (št. 29), J. Struff (št. 36) in A. Rublev (št. 70), je suvereno dobil brez prepuščenega niza. V polfinalu se je moral trenutno najboljši ruski teniški igralec pomeriti z lanskim prvakom Novakom Đokovićem in po izgubljenem prvem nizu se je zdelo, da se bo ruska pot na tem turnirju končala v polfinalu, vendar se je še enkrat uspel pobrati, saj je v drugem nizu zadržal svoj položaj in prevzel pobudo, nato pa v tretjem nizu z dvema break pointoma zaključil dvoboj. V spodnjem videoposnetku si oglejte najpomembnejše trenutke tekme:

Epizode s tekme med Daniilom Medvedjevom in Novakom Đokovićem:

Zanimivo je, da je Medvedjev prej veljal za enega najboljših mladih teniških igralcev s svetlo prihodnostjo, vendar z veliko pomanjkanjem stabilnosti. Pogosto je bil psihično nestabilen in je začel delati veliko neizprosnih napak, lani pa se je v Medvedjevem osebnem življenju zgodila sprememba, ki je pozitivno vplivala na njegovo kariero. V intervjuju za Tennis World je Rus omenil, da mu je žena dala pozitiven zagon v karieri - Medvedjevu je uspelo sezono končati na 15. mestu na lestvici, ko je bil tisto leto šele na 60. mestu, letos pa se je že povzpel med najboljših deset. Preberi več Preberite tukaj:  .

Medvedjev prvi servis na tem turnirju deluje dobro, vodi po številu asov in dobro udarja z obema rokama. V igri Rusa je težko najti kakšno slabost, saj je njegova dosedanja forma impresivna, zato ni čudno, da v finale vstopa kot izrazit favorit.

David Goffin

28-letni Belgijec, trenutno 19. na lestvici, se je v finale uvrstil na enak način kot Medvedjev, saj je na celotnem turnirju izgubil le en niz. V prvem krogu je Goffin izgubil niz proti T. Fritzu (št. 25), nato pa je v dveh nizih zlahka premagal G. Pella (št. 22), A. Mannarina (št. 59) in R. Gasqueta (št. 56). Turnir ATP Masters je eden Goffinovih najljubših turnirjev, kar dokazujejo njegovi odlični rezultati: lanskoletni polfinale proti Federerju, kjer je moral zaradi poškodbe predčasno odstopiti v drugem nizu, in letošnji polfinale. Belgijec se dobro znajde na hitrih podlagah, kjer dobro sprejema nasprotnikove servise in prevzema nadzor.

Za Goffina ta sezona še zdaleč ni najboljša v karieri, a še zdaleč ne: zaradi poškodb in slabe forme se je začela sezona na travi, natančneje turnir ATP 500 v Halleju v Nemčiji. Goffin se letos na 15 turnirjih ni uspel prebiti dlje od četrtfinala, vse do turnirja v Nemčiji, kjer se je uvrstil v finale in izgubil proti Federerju s 6-7 1-6. Od takrat so se rezultati začeli izboljševati in četrtfinale je dosegel v Wimbledonu, kjer je Federer izgubil proti Đokoviću. Zdi se, da Goffinu veliko bolje uspeva na večjih turnirjih, kjer je vrednost veliko višja.

Epizode Gofinove igre:

Pred finalno tekmo je bil Belgijec vesel, da je prišel do te faze, in obljubil, da bo na finalni tekmi naredil vse, kar je v njegovi moči, da bi čim dlje vztrajal in si zagotovil dobre možnosti za zmago na turnirju. Ker Goffinu zaradi odstopa Nishioka ni bilo treba igrati četrtfinala, bi moral biti v primerjavi z Medvedjevom v veliko boljši fizični pripravljenosti. Ne samo, da je moral Rus odigrati dolg polfinale z Djoko, ampak je to njegov tretji finale v treh tednih in je v 19 dneh odigral 15 tekem, medtem ko je imel Belgijec precej lažji urnik.

Vzajemna zgodovina

Igralca sta se doslej srečala dvakrat in dosegla skupno zmago: Medvedjev je leta 2019 zmagal s 3:0. Medvedjev je leta 2019 zmagal na odprtem prvenstvu Avstralije, Goffin pa v Wimbledonu s 3:2.

Napoved

Oba igralca sta trenutno na vrhuncu svoje forme, zato bo tekma zelo težka in zanimiva. Čeprav Medvedjev prevladuje in je videti neustavljiv, gre spet za finale, od katerih je Rus dva že izgubil, poleg tega pa mora odigrati že 16. tekmo v 20 dneh. Samo vprašanje časa je, kdaj se bodo pokazali učinki utrujenosti, ob dodatni napetosti finala pa lahko pričakujemo več neizsiljenih napak kot običajno in slabše epizode igre Rusa. Goffin je izkušenejši igralec in je imel pred uvrstitvijo v ta finale veliko bolj sproščen urnik, zato bo tu v veliki prednosti. Medvedjev velja pri stavnicah za izrazitega favorita, vendar imajo stave na Goffina tukaj veliko večjo vrednost. Belgijski igralec najverjetneje ne bo izgubil več kot 3,5 igre (1,87 kof. betsafe), medtem ko lahko tisti, ki so bolj nagnjeni k tveganju, poskusijo z Goffinovo zmago pri kvoti 3.