Atene Panathinaikos - Real Madrid 26/12/2019

16. tekma Evrolige v tej sezoni, ko bo atenski Panathinaikos gostil Real Madrid. Panathinaikos bo na tej tekmi doživel poraz v gosteh proti Maccabiju iz Tel Aviva, čeprav je po prvi četrtini vodil za 16 točk. Real Madrid medtem igra impresivno košarko in je trenutno na prvem mestu lestvice, saj je zmagal na devetih zaporednih tekmah. V tem napovedniku bomo z vami delili svoje mnenje o najpomembnejših trenutkih tekme, si ogledali obe ekipi in kot vedno podali napoved za to tekmo (vse košarkarske stave so na voljo na tukaj).
Jaycee Caroll in Rudy Fernandez

Panathinaikos Atene je po 15 tekmah na šestem mestu (9-6). Medtem si Real Madrid z 12 zmagami in 3 porazi deli prvo mesto z Barcelono in Anadolu Efesom. Panathinaikos je z vrnitvijo Pitina na čelo res začel igrati bolje, vendar igra še vedno ni videti tako samozavestna, da bi ekipo jemali resno. Sledila je borba doma proti Olympiacosu, nato težak poraz proti Fenerbahčeju Ulkerju, ki je bil povsem brez igre, in na koncu poraz za 9 točk proti Maccabiju iz Tel Aviva. Na tej tekmi je Panathinaikos v nekem trenutku vodil celo za 18 točk in imel v 4. četrtini 6 točk prednosti, vendar je vse skupaj izpustil iz rok.

Real Madrid igra veliko bolj stabilno in njihov niz devetih zaporednih zmag govori sam zase. Na zadnjih 5 tekmah so zmagali z vsaj 9 točkami razlike, zadnja tekma pa je bila gostujoča zmaga nad Baskonio z 22 točkami razlike. Niz 9 zaporednih zmag Reala vključuje zmage proti CSKA Moskva s 97:81, proti Khimki Moskva s 104:76, proti Olympiacosu s 93:77 itd.

Panathinaikos Atene

Panathinaikos Atene je ena najboljših domačih ekip v Evroligi, saj je s šestimi zmagami in dvema porazoma doma na petem mestu. Atenčani so veliko slabši v gosteh, saj so od 7 odigranih srečanj dobili le 3. Še pred nekaj leti so bile grške ekipe znane po spolzki igri in dolgih pozicijskih napadih. V tej sezoni sta se tako Olympiacos kot Panathinaikos Atene začela vse bolj prilagajati sodobnim košarkarskim trendom in sta občutno povečala število metov za tri točke ter tempo igre. Visok tempo igre in veliko število zadetih trojk sta glavna razloga, da je atenski Panathinaikos na vseh odigranih srečanjih v tej sezoni doma dosegel vsaj 78 točk, tekmo proti Emporio Armaniju pa izgubil z 78:79. Panathinaikos je v tej sezoni precej razširil svojo klop, na kateri lahko vidimo T. Ricea, G. Papagianisa, W. Johnsona itd. Škoda, a zdi se, da Jimmer Fredette, ki je bil v zadnjem času v dobri formi, na tej tekmi ne bo mogel pomagati ekipi.

Nick Calathes Panathinaicos Atene

Vodje Athens Panathinaikosa:

Nick Calathes - 13,5 točke, 8,7 podaje in 5,1 skoka Calathes je eden najbolj vsestranskih branilcev v Evropi, ki si je prislužil ime odličnega organizatorja igre in vodje ekipe. Grk, ki že vrsto let potiska Panathinaikos naprej, tudi v letošnji sezoni ni upočasnil svoje aktivnosti. Vendar pa, čeprav je statistika videti zelo dobra, Calathesovo streljanje še vedno stagnira: trojke dosega z natančnostjo 31%, proste mete pa z natančnostjo 51%.

Deshaun Thomas - 14,6 točke, 4,7 skoka in 1,2 asistence Thomas je postal nekoliko nepričakovan dejavnik X v močni ekipi Panathinaikosa v tej sezoni. Močan srednji igralec, ki je bil pred sezono napadalec, je v tej sezoni pokazal svoje najsvetlejše barve in je zdaj eden od vodij ekipe, z odličnimi sposobnostmi za napade z razdalje in sposobnostjo, da v pravem trenutku prevzame pobudo.

Jimmer Fredette - 14 točk, 1,9 skoka 2,3 res. podaja. To so statistični podatki, ki jih je nekdanji igralec lige NBA zbiral pred to tekmo. Američan, ki je bil v zadnjih tednih v odlični formi, je bil pravzaprav eden ključnih igralcev, ki so Panathinaikos popeljali do zmage, vendar na tej tekmi zaradi poškodbe ne bo mogel pomagati ekipi.

TOP stavnice za stave na Evroligo

Real Madrid

Real Madrid je po ponesrečenem začetku sezone zdaj v zmagovitem nizu devetih tekem in je po ohranitvi jedra ekipe videti zelo trdno. Podobno kot Panathinaikos tudi Real Madrid igra slabše v gosteh kot doma. Vendar se je Real po prvih treh porazih v gosteh močno izboljšal in svoj trenutni zmagovalni niz je okrepil s tremi zaporednimi zmagami v gosteh s solidno razliko. Na splošno je jedro Real Madrida eno najdaljših v Evropi, zato ni čudno, da je ekipa sposobna najti način, kako se izvleči iz kočljivih situacij in prevladati na tekmi kot nihče drug. Na tekmi proti Panathinaikosu Real ne bo imel na voljo enega ključnih igralcev ekipe, S. Lulla, medtem ko bosta N. Laprovitola in J. Caroll poskušala nadomestiti izgubo z več minutažo.

Facundo Campazzo Real Madrid

Real Madrid voditelji:

Facundo Campazzo - 11,3 rpg, 6,6 rpg in 2,1 apg To so statistični podatki Argentinca, ki je bil izbran za enega najboljših igralcev svetovnega prvenstva FIBA v tej sezoni. In res, solidni statistiki, ki jo zbira, lahko dodamo še nekaj odličnih elementov predstav. Campazzo skoraj na vsaki tekmi uspe navdušiti s spektakularnimi podajami, meti ali drugimi nepozabnimi epizodami, zaradi česar je priljubljen med ljubitelji košarke.

Anthony Randolph - 12,4 točke, 4,2 skoka Američan, ki je s Slovenijo osvojil naslov evropskega prvaka, je tako kot lani tudi letos eden najpomembnejših igralcev v ekipi. Visoki strelec, ki je imel nekaj časa težave s poškodbami, zdaj lahko igra s polno močjo in pomembno prispeva k uspehu Reala.

Walter Tavares - 5,7 točke, 6,3 skoka 6,6 točke, 6,6 skoka in 2 blokirana strela na tekmo. Razigralec ni najbolj stabilen igralec v ekipi, vendar zna dobro igrati in prevladovati na igrišču proti nasprotnikom. Tavaresova statistika ni impresivna, vendar je vrednost, ki jo prinaša ekipi, težko izmeriti, saj stvari, kot je odvzemanje točk nasprotnikom iz kazenskega prostora itd. niso vključene v statistične kategorije.

Napoved

Ta tekma bo nedvomno eno najbolj napetih srečanj v tej fazi. Panathinaikos Atene doma igra dobro, toda Real Madrid je v odlični formi in zbranosti. Ker Jimmer Fredette, eden najpomembnejših igralcev ekipe, na tej tekmi ne bo igral, bo Real pridobil še več prednosti. Verjetno bo to trd boj, vendar je kvota 1,95, ki je trenutno na voljo za Real Madrid, veliko previsoka za potencialno močnejšo in bolj impresivno ekipo, ne glede na igrišče, na katerem ekipi igrata.